Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

İyi haber: Perakende kıpırdadı

Moskova’da bu yılın ilk iki ayında perakende ticaret hacminde canlanma kaydedildi. Moskova Belediyesi Ekonomi Politikası ve Kalkınma Dairesinden yapılan açıklamaya göre, başkentte Ocak-Şubat döneminde perakende ticaret hacmi geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7,1 artışla 764 milyar rubleye (11,8 milyar dolar) yükseldi.

Vremya gazetesinin haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Moskova Belediyesi Ekonomi Politikası ve Kalkınma Dairesi Başkanı Denis Tihonov, “Alışveriş merkezlerinin doluluk oranı son beş aydır artmaya devam ediyor. Bu durum, satın alma gücündeki artışın açık göstergesi” dedi.

Tihonov, başkentte reel maaşların sadece ocak ayında yüzde 2,5 arttığını, halkın birikimlerinin de 2017 şubat ayından bu yana yüzde 13,2 artıişla 10 trilyon rubleyi geçtiğini belirtti.

Rus yetkili, “Perakende ticaret Moskova ekonomisi için önemli bir itici güç. Bu alanda 1 milyondan fazla kişi (kentteki çalışabilir nüfusun yüzde 14’ü) istihdam ediliyor. Toplam vergi gelirlerinde perakende ticaretin payı yüzde 4” diye konuştu. 

16.4.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi