Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Petersburg protesto şampiyonu

Rusya’da 2018 yılının başından bu yana 2526 protesto gösterisi oldu. Bunların yaklaşık yarısı tartışmalı emeklilik reformuna karşı çıkmak amacıyla düzenlendi. En fazla protesto gösterisi Petersburg’da saptandı, en az ise Çeçenistan’da. RBK’nın haberine göre Ekonomik ve Politik Reform Merkezi tarafından yapılan araştırmada, yılın başından bu yana 2526 protesto gösterisi düzenlendiği, bunun geçen yıla göre 1,5 kat daha fazla olduğu vurgulandı. Eylemlerin ana nedenlerinden biri emeklilik yasasını protesto etme isteği.
 
Protestoların yüzde 46,5’i bu nedenle düzenlendi. En sık miting düzenleyen Rusya Federasyonu Komünist Partisi (yüzde 36,2), ikinci sırada Aleksey Novalni yandaşları  (yüzde 13,1), üçüncü sırada da sendikalar (yüzde 4,8) geliyor.
 
“En protestocu” kent ya da bölgeler arasında Başkan Putin’in doğup büyüdüğü Petersburg (Leningrad) ön sırada. Daha sonra Rostov, Saratov, Moskova, Orenburg, Çelyabinsk,  Sverdlov ve Volgograd geliyor.  
 
“En az protostocu” olanlar ise Çeçenistan, Tuva, İnguşetya, Mordovya, Adıgey, Kalmıkya ve Çukotka.
 
9.11.2018

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi