Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
SPOR

Rusya'da iki milli futbolcu 'kasten adam yaralama' suçundan tutuklandı

Rusya'da milli futbolcular Pavel Mamayev ve Aleksandr Kokorin, kasten adam yaralama suçundan gözaltına alındı. Futbolcular hakkında daha sonra iki ay tutuklama kararı verildi.

Interfaks ajansının bildirdiğine göre , Krasnodar'da forma giyen Pavel Mamayev ile Zenit'in yıldız oyuncusu Aleksandr Kokorin'in Moskova'da iki saldırıda yer aldıkları iddia edildi.

Olaylardan birinde, futbolcuların da içinde olduğu kalabalık grubun, kendilerine sessiz olmalarını söyleyen bir şoförü dövdükleri ileri sürüldü.

Birinci saldırıdan sadece iki saat sonra, iki futbolcu gittikleri bir kafede aralarında Rusya Endüstri ve Ticaret Bakanlığı'nda görev yapan Denis Pak'ın da olduğu iki kişiye saldırdı.

Euronews'ün haberinde, saldırıya uğrayan kişilerin ciddi travmalar geçirdikleri belirtildi.

Krasnodar yönetimi şimdiden Mamaev'in sözleşmesini feshetmek için harekete geçtiğini açıkladı.

Zenit yönetimi ise Kokorin'in davranışını "iğrenç" olarak nitelendirdi. Zenit, oyuncu hakkında başlatılan hukuki sürecin gelişimini çok yakından takip ettiklerini duyurdu.

Rusya Premier Lig yönetimi, 2 oyuncunun saldırısını "holiganlık" olarak değerlendirirken, ikilinin mümkün olan en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Kokorin ve Mamaev'in, bakanlık yetkilisi ve şoförüne yönelik saldırıları nedeniyle 7 yıla kadar hapis cezası alma ihtimali bulunuyor.

12.10.2018

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi