Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Karantina Moskova'nın havasını temizledi

Moskova Belediyesi'ne bağlı çevre mühendisleri koronavirüs salgını nedeniyle havanın artık daha temiz olduğunu, vahşi hayvanların ise daha pervasızlaştığını açıkladı. Uzmanlara göre, trafiğe yeni çıkan araçların daha yüksek çevre standartlarına sahip olması da sonuçta etkili oldu.
 
Otomatik ölçüm istasyonları aracılığıyla toplanan veriler, hava kirliliğinin yüzde 60'a yakın oranda azaldığını gösteriyor. Azot dioksit, azot monoksit, kükürt dioksit ve karbon dioksit gibi temel kirleticilerin tamamında azalma söz konusu.
 
Belediyeden açıklanan rakamlara göre, 2017'de trafiğe çıkan araç sayısı 4 milyon 641 bin iken bu sayı 2018'de 4 milyon 380 bine geriledi. Ancak bu sayı 2019'da 39 binlik artışla 4 milyon 419 bine yükseldi.
 
Koronavirüs salgınının bir diğer dikkat çekici sonucu, apartmanların etrafındaki çöp tenekelerinin dolup taşması oldu. Şehrin bütün bölgelerinde çöp miktarındaki artış yüzde 10'un üzerinde.
 
Son olarak, salgın nedeniyle ıssızlaşan sokakların yaban hayatını kendine çektiği bildiriliyor. Tavşanlar, kunduzlar, tilkiler ve geyikler korkusuzca şehre inen hayvanlardan bazıları.
 
 
(Fotoğraf: Vladimir Velengurin)
 
30.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi