Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da artık isteyen herkese koronavirüs testi ücretsiz

İsteyen tüm Moskovalılar 16 Temmuz Perşembe gününden (bugün) itibaren ücretsiz koronavirüs testi yaptırabilecek. Belediye Başkanı Sergey Sobyanin'in salgının yayılımını durdurabilmek amacıyla böyle bir kararı aldığı açıklandı.
 
Şehirde günde PCR tipi testlerden günde 50 bin adet yapılması planlanıyor. Ajansa konuşan belediye yetkilisi, şehirde vaka sayısının azalma eğiliminde olduğunu, bu nedenle ellerinde fazla test kapasitesini kullanmak istediklerini söyledi.
 
Moskovalılar test için 207 poliklinikte örnek verebilecek. Ailelerinin istemesi durumunda çocuklar da test yaptırabilecek. Test yapacak poliklinikler, yaşanan mahallelerin yerel makamlarından ya da internetten ilan edilecek. 
 
Moskova'da son 24 saat içinde 628 yeni vaka tespit edilmişti. Salgının başlangıcından bu yana koronavirüs tespit edilen Moskoval sayısı 231 bin 270. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 binin üzerinde.
 
16.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi