Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova'da iş merkezleri çalışanları aç kalabilir: Kafeler kapanıyor

Moskova'daki iş merkezlerinde faaliyet gösteren her 4 kafe ve mağazadan 1'i KOVİD-19 salgını nedeniyle kapanabilir. Konuyla ilgili bir haber yayınlayan Kommersant gazetesi, Moscow City içerisindeki Goodman ve Magura Asian Bistro gibi restoranların şimdiden kepenk kapattığını yazdı.
 
İşletmeciler, şirketlerin uzaktan çalışma rejimine geçmesinden sonra iş merkezlerindeki müşteri sayısının azaldığına dikkat çekiyor. Tahminlere göre, yıl bitmeden kafe ve mağazaların yüzde 25'i kapanabilir. Bunların yerini yiyecek ve içecek otomatlarının alması bekleniyor.
 
Kapanan işletmelerin sahibi Novikov Group'tan bir yetkili Kommersant'a restoranların salgından önce de çok iyi performans göstermediğini söyledi. Buna göre, yer sahipleriyle kira indirimi konusunda bir anlaşma sağlanamazsa kapacak şubelerin sayısı artabilir.
 
Uluslararası emlak acentesi Colliers International'ın Rusya bürosundan bir yetkili de sokaklardaki müşteri trafiğinin iş merkezlerindeki trafikten daha erken toparlanacağı görüşünde. Bu da iş merkezlerindeki yaprak dökümünün devam etmesi demek.
 
(Fotoğraf: Gleb Şelkunov)
 
16.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi