Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Cep operatörleri zarar telafisinde: Telefon tarifelerine zam yolda

Rusya'da Content Review adlı analiz ajansı yılın ikinci yarısında telefon tarifelerinin yüzde 14 zamlanacağı yönünde bir tahminde bulundu. En düşük tarife yılın ilk yarısında da yüzde 8 oranında yükselmişti.

Ajans yetkilileri yılın ilk yarısında reel maaşların, salgının etkisine rağmen genelde yüzde 5,6 oranında arttığına dikkat çekerek bu artışın tarife zammını neredeyse telafi ettiğini belirtiyor. Ancak yılın ikinci yarısında reel maaşlarda herhangi bir artış beklentisi yok. Bu da insanların telefon zammının  etkisini hissedeceği anlamına geliyor.

Kommersant gazetesinin haberine göre, cep telefonu operatörleri karantina önlemleri nedeniyle sadece Mayıs ayında 30 milyar ruble (422 milyon dolar) kayba uğradı.

TelecomDaily portalının görüşüne başvurduğu telekomünikasyon şirketi yöneticileri, tarifelerdeki zam oranının beklenenin de üzerinde olabileceği uyarısında bulunuyor.

13.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi