Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da "İşimi kaybedersem bir aydan fazla dayanamam" diyenler...

Rusya'da yapılan yeni bir anket, "işimi kaybedersem bir aydan fazla dayanamam" diyenlerin oranının yüzde 42 olduğunu ortaya koydu. Analiz merkezi NAFİ'nin araştırmasına göre, halkın sahip olduğu ortalama birikim miktarıyla en fazla 63 gün geçinmek mümkün. Moskova ve St. Petersburg'da bu süre 83 yükseliyor.
 
Konuyu haberleştiren Rossiyskaya Gazeta, bir başka araştırmaya göre 1 Nisan 2020 itibarıyla vatandaşların bankalarda tuttuğu para miktarının ortalama 183 bin ruble (17 bin 800 TL) olduğunu yazdı. Ancak nüfusun önemli bir bölümünün hiç birikimi yok.
 
NAFİ'nin araştırması Rusya halkının "finansal okuryazarlık" seviyesine de mercek tuttu. OECD'nin geliştirdiği finansal okuryazarlık ölçeğinde en düşük seviye 1, en yüksek seviye 21 ile ifade edilirken NAFİ Rusya'da bu değeri 12,37 olarak ölçtü. İki yıl önce yapılan benzer bir araştırmada bu değer 12,12 çıkmıştı.
 
10.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi