Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Krizden en yavaş ve en hızlı çıkan şehirler: Kazan ve Tümen uçlarda

Rusya'da alışveriş merkezleri karantina önlemleri kalkmasına rağmen Kovid-19 salgını öncesi ziyaretçi trafiğine geri dönemedi. Evotor şirketinin araştırmasını sayfalarına taşıyan İzvestiya gazetesi, durumun en kötü olduğu şehirler arasında Kazan, St. Petersburg ve Yekaterinburg'u sayıyor.

Ziyaretçi trafiği en hızlı toparlanan kentler ise Tümen, İjevsk ve Sevastopol oldu. Uzmanlar alışveriş merkezlerinin kapılarına kilit vurulmasını beklememekle birlikte, 2020'yi zararla kapatacaklarına kesin gözüyle bakıyor.

Evotor'un araştırmasına göre, Sevastopol'da ziyaretçi trafiği yüzde 84 oranında toparlanırken bu oran İjevsk'te yüzde 87, Tümen'de yüzde 94 olarak hesaplandı. Ulyanovsk, Vladivostok, Krasnodar, Perm, Ufa, Omsk, İrkutsk ve Rostov-na-Donu gibi şehirlerde de yüzde 70'in üzerinde toparlanma söz konusu.

Buna karşın, Kazan'da ziyaretçi trafiği salgın öncesi döneme kıyasla sadece yüzde 28. St. Petersburg ve Yekaterinburg'da bu oranlar yüzde 34 ve 36.

Evotor analistleri, başkent Moskova'da alışveriş merkezi ziyaretçi trafiğinin Temmuz başı itibarıyla yüzde 70 oranında eskiye döndüğünü bildiriyor. 

Yılın ilk yarısında başkentteki alışveriş merkezlerinde boş dükkan oranı yüzde 10. Bu ise geçtiğimiz yıla kıyasla 3 puana yakın bir artışa karşılık geliyor.

(Fotoğraf: Andrey Erştrem)

10.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi