Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"En ucuz bilet 70 bin rubleyi bulur..."

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) salgın önlemleri kapsamında uçakların yüzde 50 doluluk kapasitesinde uçması konusunda ısrarcı olmayacağını açıkladı. Kurumun talebi havayolu şirketleri, parlamento çevreleri ve Ulaştırma Bakanlığı dahil olmak üzere pek çok kesimden tepki çekmişti.

Kommersant gazetesine konuşan bir kurum yetkilisi, Rospotrebnadzor ile sivil havacılıktan sorumlu Rosaviatsiya'nın yeni uçuş kuralları konusunda mutabakata vardığını, şirketlere tavsiye edilecek yeni kurallar arasında yüzde 50 doluluk şartının olmadığını söyledi.

Rus basını daha önce Rospotrebnadzor'un uçaklarda yolcuların dama düzenine göre, koltuklar bir dolu bir boş olacak şekilde oturtulmasını istediğini yazmıştı.

Ancak Ulaştırma Bakanlığı uçakların yarı dolu uçması durumunda bilet fiyatlarının en az 70 bin rubleye (6 bin 800 TL) fırlayacağı gerekçesiyle öneriye karşı çıkmıştı. 

Bakanlığın hesabına göre, havayolu şirketlerinin bir uçuştan zarar etmemesi için en az yüzde 72-75'lik doluluk oranı yakalaması gerek.

2.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi