Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Tedaviden sakallı dönen Peskov: "Çilekle tavuğu ayırt edemiyordum"

Koronavirüsü yenen, Moskova yakınlarındaki evinin bahçesinde eşi Tatyana Navka ile fotoğrafında "uzamış sakalları" ile dikkati çeken Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, hasta olduğu dönemde koku ve tat alma duyularını yitirdiğini anlattı. Koku ve tat kaybı, sonradan koronavirüsün belirtileri arasına eklenmişti.
 
Kremlin Sözcüsü Peskov, Rossiya-24 televizyonunda yayınlanan Moskova.Kremlin.Putin isimli televizyon programında koronavirüs pozitifken nasıl semptomlar gösterdiğini anlattı.

Sputnik'in aktardığına göre, “Grip olmuşum gibi hissettirdi. Başında çok ciddi bir şeymiş gibi hissettirmiyor” diyen Peskov, şöyle devam etti:

“Virüsle enfekte olduğumu düşündüğümüz gün, spor salonunda bir buçuk saat antreman yaptım. Yedi kilometre koştum, bedenime güç akın ettiğini hissediyordum ve bu bana kendimi iyi hissettirmişti.”
 
Anlattığına göre ertesi gün ise Peskov’un ateşi yükseldi. Koku ve tat alma duyularını yitirdiği belirten Kremlin Sözcüsü, “Çilek ile tavuğu birbirinden ayırt edemiyordum” dedi.

Koku ve tat kaybı, ilk başta olmasa da pandemi ilan edilmesinden bir süre sonra koronavirüs belirtileri arasına eklenmişti.

Peskov’un yeni koronavirüse yakalandığı 12 Mayıs’ta belli olmuştu. Peskov Kommersant gazetesine demecinde, hastalığın ilk semptomlarının, meslektaşlarından birisinin hastalanmasını takiben kendisini izole ettiği dönemde ortaya çıktığını anlatmıştı.

Bu haftanın başında tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan Peskov, çalışmalarını halen evinde sürdürüyor.

31.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi