Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Limak'a Sibirya'da yeni proje

Türk inşaatıların Rusya'daki başarılarına bir halka daha ekleniyor. Sibirya bölgesindeki şehirlerden Omsk’ta 12 bin kişi kapasiteyle inşa edilecek, buz hokeyi maçları dahil spor etkinliklerine sahne olacak dev tesisin inşaatını Türk şirketlerinden Limak ve ortağı Marashstroy  gerçekleştirecek.

İnşaat anlaşması St. Petersburg’da Gazprom Neft ofisinde işveren "OOO Arena” şirketi ile Limak Marashstroy (LMS) arasında cuma günü imzalandı. İki hafta içinde hukuki prosedürün tamamlanması ve inşaat aşamasına geçilmesi planlanıyor.   

 "Arena Omsk” adlı spor tesisinin ana sponsoru 5 milyar ruble kaynak ayıran Gazprom Neft olacak. Rus medyasında yer alan haberlere göre ayrıca federal bütçeden 5 milyar ruble, yerel bütçeden ise 750 milyon ruble ayrılacak. Tesis, bölgenin güçlü buz hokeyi takımı Avangard’ın evi olacak.

Tesisin inşaatının 2022 yılında tamamlanması öngörülüyor. 

Daha önce Rusya'nın Habarovsk, Rostov ve Volgagrad kentlerde de önemli inşaat projelerine imza atan Limak, son olarak Rusya Federasyonu’na bağlı Başkortistan Cumhuriyeti’nin başkenti Ufa’da otoyol inşaatı projesine. başlamıştı.

30.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi