Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Ateşi 37 derece olana uçuş yasağı

Rusya'dan yurt dışına seferlerin başlaması için iyimser tahminlerde temmuz sonu, kötümser beklentilerde ise eylül ayı işaret edilirken, uçuşlarda uygulanacak olası kararlar da şimdiden belli olmaya başladı.  

Buna göre Rus havayolu şirketi Aeroflot koronavirüs tehlikesi nedeniyle yolcu taşıma kurallarında bir dizi değişikliğe gidiyor. Halk sağlığı ve uçuş güvenliğinden sorumlu resmi kurumların isteği üzerine yapılan değişikliklere göre, maske ve eldivensiz yolcular uçaklara alınmayacak. 

Aeroflot uçuştan önce yolcuların vücut ısısını da ölçecek. Vücut ısısı 37'nin üzerinde olan yolcular uçağa alınmayacak. Uçuş sırasında koltuk değiştirmek ve tuvalete gitmek haricinde koridorda dolaşmak da yasaklanıyor.

Ayrıca yolcular bu maske ve eldivenleri uçuş boyunca takmak mecburiyetinde. Dahası, her 3 saatte bir maskelerin değiştirilmesi zorunluluğu getiriliyor.

Haber sosyal medyada şimdiden tartışma konusu oldu. Özellikle ateşi 37 dereceyi aşan yolcuları almama kararı eleştirildi. Pek çok uzman, "Normal vücut ısısı 36,6 derece ama heyecanlanmak dahil çok olay şekilde ateş 37 dereceye kadar çıkabilir ve bunu tek başına hastalık nedeni kabul etmek doğru olmaz" yorumunu yaptı.
  
Rus basını daha önce Rospotrebnadzor'un uçakların sadece yüzde 50 doluluk oranıyla uçmasını istediğini yazmıştı. Ancak Ulaştırma Bakanlığı bilet fiyatlarında artışa sebep olacağı gerekçesiyle bu öneriye karşı çıkmıştı.

1.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi