Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rus turistlere ‘Yurtta kalın’ çağrısı

Rusya’da sınırlar açılsa bile vatandaşları yurt dışında değil, ülke içinde tatil yapmaya ikna etmek için siyasilerden gelen telkinler, artarak devam ediyor. Başbakan Mihail Mişustin’in halkı “tatillerini Rusya’da geçirme” çağrısı yapmasından sonra, Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin aynı çağrıyı yenildi ve yurt dışına  tatile gidenler için, “Enfeksiyon getiriyorlar” dedi. 

Volodin, halkın yurt dışında tatil giderek ikinci bir koronavirüs dalgasına neden olabilecek hastalık getirmemeleri için hükümetten yerli turizm sektörüne daha fazla destek sağlamasını istedi. 

Volodin milletvekillerine seslenirken, “İspanya ve diğer ülkelerin yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızı kendilerine tatile çağırıyorlar. Enfeksiyon getiriyorlar. Onların ne kadar etkisiz sağlık sistemleri olduğunu görüyorsunuz.  Oralarda hiçbir standarta uymuyorlar” dedi. 

Geç kalmadan iç turizme destek verilmesini ve vatandaşların Rusya tatil bölgelerine yönlendirilmesini isteyen Volodin, yurt dışında tatile gideceklerin yeniden virüs getirmeleri ihtimalinin yüksek olduğunu savundu.  

Diğer ülkelerin kendi turizm sektörlerini teşvik için yaptıklarını gösterirken Türkiye’yi de anan Volodin, “İç turizm bu dönemde daha etkil, daha çekici olabilir. Türkiye (turistleri) davet ediyor? Biz sessiziz. Ne kadar sessiz kalacağız?” diye sordu ve etkin önlemler alınmasını önerdi.

27.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi