Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

"Bu yaz Türkiye'de tatil hayal mi?" sorusuna Rus turizm sektöründen yanıt

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin bu yaz vatandaşlarına yabancı ülkelerde değil, Rusya'da tatil yapmalarını tavsiye etti. Öte yandan Krasnodar gibi bazı federal bölgeler tıbbi lisansa sahip sanatoryumların yakında açılacağını duyurdu. Peki turizm sektörü gelişmeleri nasıl karşıladı? Moskovskiy Komsomolets gazetesi sektör temsilcilerine bu soruyu yöneltti.

Rusya Tur Endüstrisi Birliği Basın Sekreteri İrina Tyurina, sanatoryumların en fazla yüzde 50'lik doluluk oranına ulaşmasını beklediklerini söyledi. Tyurina'ya göre, vatandaşlar bir yandan seyahat etmekten korkuyor, diğer yandan ekonomik güçlükler nedeniyle tatile para ayırmakta zorlanıyor.

Tyurina'nın "Bu yaz Yunanistan ve Türkiye'de tatil yapmak hayali mi?" sorusuna verdiği yanıt ise şöyle:

"Farklı ülkeler türlü türlü vaatlerde bulunabilir, ama Rusya'nın sınırları kapalı ve 'Rusya'da tatil yapın' diyen en yetkili ağızların yaptığı açıklamalara bakılırsa, yakın gelecekte de açılmayacak. Yetkililerin daha açık konuşmasını isterdik doğrusu, bu bir tavsiye mi, yoksa sadece ve sadece iç turizme izin verileceği yönünde bir ima mı?"

Tyurina buna rağmen iç turizmde de büyük bir hareket beklemiyor. Buna göre, insanlar genellikle yaşadıkları yerlerde tatil yapmayı tercih edecek. Öte yandan, örneğin Soçi'ye uçakların nasıl uçacağı da belirsizliğini koruyor. 

İrina Tyurina geriye bir tek arabayla seyahat etme seçeneceğinin kaldığı, bunda da yerel yönetimlerin arabalı turistleri nasıl karşılayacağı konusunda soru işaretleri bulunduğunu belirtiyor.

27.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi