Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da halkın gözünde 90'lı yıllar

Rusya’da yapılan bir araştırma, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından, ekonomik kriz, siyasi kaos ve belirsizliğin gölgesinde geçen 1990’lı yılların halkın hafızasında “mutsuzlukla” özdeşleştiğini gösterdi.

Yuri Levada kamuoyu araştrımaları şirketinin anketine katılan Rusya vatandaşlarının yüzde 62’si 1990’lı yıllarla ilgili olumsuz anılara sahip olduğunu söyledi. 60 yaşın üzerindekilerin yüzde 70’i, 18-36 yaş grubunun yüzde 53’ü bu yanıtı verdi.

1990’larla ilgili olumlu görüşe sahip olanların oranı yüzde 19. Bu kişilerin çoğunu, o yıllarla ilgili büyüklerinin anlattıklarıyla fikir sahibi olan gençler oluşturuyor.

Anket katılımcılarının yüzde 19’u ise soruyu yanıtsız bıraktı.

Araştırmaya katılanların yüzde 58’i 1990’lardan bu yana Rusya’da ifade özgürlüğünün önemli ölçüde arttığını, yüzde 51’i ülkenin daha güvenli hale geldiğini, yüzde 40’ı iş yapmanın kolaylaştığını, yüzde 45’i bugün daha kolay para kazanılabildiğini söyledi.

Gençlerin çoğu o yıllarla ilgili en kötü anı olarak suç oranlarının fazlalığını, yaşlıların büyük bölümü ise yoksulluğu gösterdi.

7.4.2020


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi