Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Yaptırımlar sonrası bir ilk: Rusya'nın 'Amazon'u Ozon'a ABD'den yatırım

"Rusya'nın Amazon.com'u" olarak bilinen perakende kitap ve ürün satış devi Ozon, 50 milyon dolarlık bölümü ABD'den olmak üzere 150 milyon dolar yeni yatırım aldı. Böylece Batı'nın Rusya karşıtı yaptırımlarının başladığı 2014'ten bu yana ilk kez bir Rus e-ticaret şirketine yatırım yapıldı.  

Konuyu haberleştiren The Moscow Times gazetesi, Ozon'a 150 milyon dolarlık yatırımın Moskova merkezli öz sermaye fonu Baring Vostok, Sistema Holding'e bağlı şirket yatırım sermayesi fonu ve ABD'li yatırım sermayesi firması Princeville Capital'den geldiğini yazdı. 

Şirket yetkilileri, yeni yatırımların Rusya genelinde 5 yeni lojistik merkezi açmak için kullanılacağını ve böylece teslimat erişim kapasitesinin en az üç kat arttırılacağını açıkladı.

Kırım'ın ilhakından sonra ABD öncülüğünde Batılı ülkeler Rusya'ya yaptırımlar uygulamaya başlamış ve yatırım fonları Rusya piyasasından çekilmişti. Rusya'da elektronik ticaret şirketlerinin Batı'dan aldığı son büyük yatırım 2012 ve 2013 yıllarında, Wikimart ve Lamoda'ya yapılan 30 ve 130 milyon dolarlık yatırımlar olmuştu.

4.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi