Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Resmi tatil 30 Nisan'a kadar uzatıldı

Rusya Devlet Başkanı Putin, ülke genelinde resmi "ücretli" tatili 30 Nisan'a kadar uzattı. Koronavirüste "en zor dönemin" henüz aşılmadığını söyleyen Putin, gerekli sert önlemleri almaya mecbur olduklarını söyledi. Rus lider alınan yoğun önlemlere rağmen "Moskova'da koronavirüsün hakkında gelinemediğini" özellikle vurguladı.


Virüsün yayılmasını önlemek için ülke çapında her türlü adımın atılacağını söyleyen Putin, "Tehlike devam ediyor. Tüm dünyada zirve henüz görülmedi, buna Rusya dahil. Bu yüzden resmi tatili, maaşlar korunmak üzere ay sonuna kadar uzatma kararı aldım" dedi.

Rus lider, gelişmelere göre 30 Nisan'a kadar olan resmi tatil süresinin kısaltılabileceğini de vurguladı. 

Putin, bölgelerdeki farklı duruma göre yerel yönetimlerin kendi tedbirlerini alacaklarını vurguladı.  Putin, "Bazı yerlerde sert önlemler, bazılarında koruyucu önlemler almak gerekiyor. Bölgeler göre farklılık gösterebilir" dedi. 
Rusya Federasyonu'ndaki bölgelerin liderlerine ek yetkiler verileceğini açıklayan Putin, "İmzalayacağım kararnameyle bölgelerin liderlerine ek yetkiler verilecek. Bölge liderleri, bu haftanın sonuna kadar hem halkın sağlığı ve güvenliği hem de ekonominin ve temel altyapı faaliyetlerinin sürdürülebilirliği açısından yalnızca bölgeleri için en uygun olan koruyucu önlemleri belirlemeliler" dedi.
 
Putin 25 Mart'ta aldığı kararla 5 Nisan'a kadar resmi tatil ilan etmişti.

2.4.2020

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi