Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere 150 bin kamerayla takip

Moskova’da sokağa çıkma yasağı ihlalleriyle ilgili kontroller nasıl yapılacak? Rusya’da 3 Nisan Cuma gününden itibaren vatandaşların karantina kurallarıyla ilgili SMS yoluyla bilgilendirilmeye başlanacağı açıklandı. 

Başbakan Mihail Mişustin, Moskova’da karantina kurallarıyla ilgili kontrolün GSM operatörlerinin yardımıyla ve belediye ile kent yönetiminin intenet sitelerinden yapılacak duyurularla sağlanması için Belediye Başkanı Sergey Soyanin’e talimat verdi.

Business FM’in sorularını yanıtlayan Siber Güvenlik Ajansı yöneticisi Yevgeniy Lifşits, Moskova’da, çoğu yüz tanıma sistemine sahip olan 150 bin kameranın yardımıyla sokağa çıkma yasağı ihlallerinin takip edilebileceğini söyledi.

Delovaya Rossiya adlı iş insanları derneğinin başkanı Aleksey Repik, Moskova’da QR kodları ile vatandaşların ikamet adreslerini terk edip etmediklerinin tespit edileceğini, ancak halkın temel ihtiyaçları için marketlere ve eczanelere gidebileceğini hatırlattı.

Meduza sitesinde yer alan iblgiye göre ise Moskova’da vatandaşların Mos.ru sitesine kayıt olarak ikamet adreslerini bildirmeleri gerekecek. 

Diğer yandan Rusya’da sokağa çıkma yasağının, her apartmanın önünde güvenlik güçlerinin beklediği ve kimsenin dışarıya çıkartılmadığı Çin'deki uygulamaya göe daha hafif olduğuna dikkat çekiliyor.

2.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi