Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Temizlikçi maaşı 60 bin rubleye dayandı

COVID-19 endişesi ve evde daha fazla zaman geçirilmeye başlanması nedeniyle Rusya'da temizlik hizmetlerine talep arttı. İzvestiya gazetesinin sektörde hizmet veren çeşitli şirketlere dayandırdığı habere göre, talep artışı yüzde 20 ile 39 arasında.

Talebe paralel olarak temizlik hizmeti ücretleri de artış eğiliminde. Salgın hastalık uzmanları, temizlik merakındaki artışın bir yanıyla olumlu olduğunu, öte yandan koruma kıyafetleri olmayan bir yabancının eve girmesinin riskler barındırdığını ifade ediyor.

İnsan kaynakları servisi Avito.Rabotı yetkilileri, temizlikçi talebinin yanı sıra bu alandaki iş başvurularının da arttığını bildiriyor. Temizlikçi olarak çalışmak için servise CV bırakanların sayısı son günlerde yüzde 45 oranında artış göstermiş. 25 Mart itibarıyla bir temizlikçinin aylığı 59 bin 800 ruble seviyesine yükseldi. Bir yıl önce bu ortalama sadece 38 bin 800 ruble idi (3 bin 200 TL).

Yandex.Usluga yetkilileri, bünyelerinde çalışan temizlikçilerin eldiven ve maske takmanın yanı sıra temizlik sırasında işveren ile aynı ortamda bulunmamaya özen gösterdiğini belirtiyor. Ancak uzmanlara göre, bu yeterli değil. Tam hijyen için tek kullanımlık tulum, başlık ve koruyucu gözlük kullanımı da şart.

6.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi