Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova'da park, kafe, restoran, mağaza ve kuaförler de kapatılıyor

Başkan Putin'in cumadan başlayarak 5 Nisan'a kadar Rusya'da "resmi tatil" ilan etmesinin ardından, Moskova Belediyesi de koronavirüs önlenmlerini daha da sıkılaştırma kararı aldı. Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, tatil haftası boyunca başkentte tüm parkların, kafe ve restoranların kapatılması gerektiğini söyledi. 

Sobyanin dün yaptığı açıklamada, "Restoranlar, kafeler, günlük tüketim maddelerinin satıldığı bölümler hariç büyük alışveriş merkezlerinin de, bu tatil döneminde faaliyet göstermemeleri beklenir" dedi.

Bu sabah yaptığı açılamada ise Sobyanin yasak kapsamına gıda ve günlük tüketim maddeleri satanlar dışında tüm mağazalar ve berber-kuaförlerin de dahil edileceğini duyurdu.

Sobyanin, taşradan pek çok kişinin bu tatil haftası sırasında Moskova'ya gezmeye gelme planı yaptıklarının anlaşıldığını, buna karşı önlem almak gerektiğini vurguladı ve "Bu hafta boyunca başkentte yapılacak bir şey olmayacak" uyarısı yaptı. 

Alınacak yasak kararları ile, bir hafta boyunca Moskova'da yaşayanların "dışarıda yapacak bir şey bulamaması ve evde oturması" hedefleniyor. 

Önlemler kapsamında alışveriş merkezlerinde de market ve eczaneler gibi zorunlu bazı hizmetler dışında, sınırlamalar getirilmesi bekleniyor.
 
Moskova'da daha önce sinema, gece kulüpleri, spor salonları, kültür merkezleri kapatılmıştı.

25.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi