Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

AVM’lerden iflas ve işsizlik uyarısı

Koronavirüs önlemleri ile büyük müşteri ve ciro kaybına uğrayan Rusya’daki alışveriş merkezleri, devlet desteği olmazsa ortaya çıkabilecek vahim sonuçlar konusunda hükümeti uyardı.

Rusya Alışveriş Merkezleri Birliği (RSTTs), Başbakan Mihail Mişustin’e bir mektup yollayarak, hükümetten vergi kolaylığı ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılması için yardım istedi. Mektupta pek çok AVM için iflas tehlikesinin olduğu, ayrıca işsizlik patlaması yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

AVM’lerdeki kiracıların önemli bölümünün ciro üzerinden ödeme yaptıklarını, yaşanan ziyaretçi ve hasılat düşüşüyle kritik bir noktaya gelindiği vurgulanan mektupta, “Bankalara karşı 1 trilyon rublelik kredi borcunda temerrüde düşülmesi ve ülke çapından AVM’lerde çalışan 1 milyondan fazla kişinin işsiz kalmasının artık gerçek bir risk olduğu” vurgulandı. 

Somut talepler arasında kredi borçlarının faiz ödemelerinde yüzde 4 oranında devlet sübvansiyonu, kredilerin yeniden yapılandırılmasında devlet desteği, KDV ve gelir vergisi ödemesinden üç ay muaf tutulma gibi başlıklar bulunuyor. 

25.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi