Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Kişi başı 1200 dolar planı ve Rusya

Bu soru, dün faizleri yüzde 6'da sabit tutma kararını açıklayan Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina'ya yöneltildi. Nabiullina, koronavirüs salgınının ekonomiye etkisini azaltmak için vatandaşlara doğrudan nakit yardımı yapılması uygulamasına karşı olduğunu açıkladı. 

Moskovski Komsomolets gazetesinin haberine göre, ABD’de olduğu gibi vatandaşlara nakit yardımı yapmanın etkili bir önlem olmadığını savunan Nabiullina, “Rusya’nın böyle önlemlere ihtiyacı yok. Birçok ülke, diğer araçlar etkinliğini yitirdiğine vatandaşlarını doğrudan destekleme yoluna gidiyor. Faizler sıfıra indiğinde ve menkul kıymetler satın alımı için geniş programlar uygulandığında buna başvuruluyor” dedi. 

ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin, koronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak için vatandaşlara iki haftada bir 1000 dolar, çocuklar için de 500’er dolar destek sağlanacağını açıklamıştı. Daha sonra gündeme gelen 1 trilyon dolarlık yeni pakette kişi başına yardımın 1200 dolar çıkarılması önerildi. Trump bu planı destekliyor.

21.3.2020


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi