Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Samsung Rusya'da pes etti: "Kabul"

Elektronik eşya üreticisi Samsung, Rusya hükümetinin telefonlara "devlet onaylı yerli yazılım" yükleme talebine olumlu yanıt verdi. RİA ajansına konuşan bir şirket yekilisi, Rusya kanunlarının ve düzenleyici kuruluşların taleplerine uymaya hazır olduklarını açıkladı. Bu adıma Apple'ın nasıl karşılık vereceği merak konusu.

"Apple karşıtı düzenleme" olarak bilinen yeni yasa bu yaz yürürlüğe girecek. Buna göre, bir akıllı telefonun Rusya'da satılabilmesi için hükümetin hazırladığı listedeki yazılımların telefonlarda yüklü gelmesi şart.

Yasa tablet ve bilgisayarları da kapsıyor. Listedeki yazılımların yüklü olmadığı cihazları satan kurum ve kişilere 50 ile 200 bin ruble (784-3 bin 137 dolar) arasında para cezası kesilebilecek.

Rusya'da bir mahkeme, Rusyalı kullanıcıların bilgilerini Rusya sınırları içinde bir veritabanında barındırmadıkları gerekçesiyle Facebook ve Twitter'a 63'er bin dolar para cezası kesmişti. 

Rusya akıllı telefon pazarında ilk sıra yüzde 33'lük payla Çinli üretici Huawei'nin. Samsung yüzde 28'le ikinci, Apple yüzde 10'la üçüncü sırada.

19.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sokağa çıkma yasağı aile ilişkileriniz nasıl etkiledi?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi