Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ruslar hangi kitapları okuyor? İşte 2019'da en çok satan yazarlar

Rusya Yayıncılar Birliği 2019'da ülkede kitapları en çok satılan yazarları açıkladı. İlk sırada 1,1 milyon adetlik satış rakamıyla Amerikalı korku yazarı Stephen King var. Rus polisiye yazarı Darya Dontsova ise 770 binlik tirajla ikinci sırada. Bir diğer Rus polisiye yazarı Aleksandra Marinina da 500 binlik satış rakamıyla üçüncü oldu.

Satış tablosunu Business FM için yorumlayan edebiyat eleştirmeni Yegor Mihaylov, Dontsova gibi "hafif edebiyat" yazarlarının aslında Netflix gibi eğlence platformlarıyla rekabet ettiğini söylüyor.

Ancak internet alışkanlıklarının kökleşmesi bu türde yazarları olumsuz etkiliyor. Mihaylov'a göre, önceki yıllarda her zaman ilk sırada yer alan Donstova'nın bu yıl ikinci olması, bu değişimle ilgili.

Rusya'nın en büyük kitap satış sitesi Ozon'dan Mariya Zaikina da en çok sattıkları edebiyat eserlerinin fantezi ve bilim kurgu olduğunu söylüyor. Filmi ya da dizisi çekilen kitaplara ilgi de yüksek seviyede.

14.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi