Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Gimatdinov, Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilcisi görevine atandı

Son yıllarda Türkiye ile Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti arasındaki ticari-ekonomik ilişkilerin gelişmesine önemli ktkılarıolan bir isim, yıllar sonra yeniden Türkiye'ye dönüyor.  Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov'un Dış İlişkiler Yardımcısı Radik Gimatdinov (sağda), Rusya İhracat Merkezi'nin  (Russian Export Center Group-REC) Türkiye Temsilcisi görevine atandı.

Kazan Üniversitesi'nde sosyoloji ve hukuk eğitimi alan Radik Gimatdinov, 1999-2912 yılları arasında Türkiye'de görev yapmıştı. Gimatdinov, en son Tataristan'ın Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi olarak 2005-2012 yılları arasında görevliyken Minnihanov'un yardımcısı olarak Kazan'a dönmüştü. Gimatdinov çok sayıda Türk şirketinin Tataristan'da yatırım yapmalarında katkı sağlamıştı. Gimatdinov evi ve bir kız çocuğu babası. 
 
Rusya İhracat Merkezi, Rus şirketlerine geniş bir yelpazede finansal ve finansal olmayan destekler sağlayan devlet ihracat destek kurumu olarak biliniyor. Kurumun Türkiye'de bir REC ofisi açma kararı, Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov tarafından INNOPROM-2019 Uluslararası Sanayi Fuarı'nda açıklanmıştı.

REC'in 2 farklı kıtada toplam 8 ofisi var. Bunlar, Azerbaycan, Çin, İran, Belarus, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Vietnam. Türkiye'nin yanı sıra Mısır, Güney Afrika gibi ülkelerin de eklenmesiyle bu rakamın artması planlanıyor.
 
14.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi