Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"Genel müdürünüzü kontrol edin"

Rusya'da faaliyet gösteren Türk işadamlarına, yılbaşı arifesinde önemli uyarı: "Kanunsuz bir işlemle ve dolandırıcılıkla karşılaşmamak için yılbaşına kadar şirketlerinizin genel müdür bilgilerini kontrol edin!".

Bu uyarı Moskova'da yaşayan avukat Ender Karataş'tan geldi. Karataş, Türk iş dünyasına sosyal medyadan şu uyarıyı yaptı: 

"Rusya'da ticaret yapan vatandaşlarımızın firmalarına ait genel müdür bilgilerini 31 Aralık tarihine kadar mümkün ise her gün vergi dairesi internet sitesinden kontrol etmesini önemle tavsiye ederiz. Bu günlerde şirket genel müdürleri kanunsuz olarak değiştirilmektedir ve firma hesabındaki paralarınızın kaybolma riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz."

Karataş TürkRus'a ayrıca şu değerlendirmede bulundu:

"Neden yılbaşı veya mayıs bayramı riski? Çünkü uzun tatil süreleri var ve firma sahipleri ve yöneticileri gerek tatil öncesi yoğun satışlar ve gerekse tatil telaşı nedeni ile bazı önemli detaylara bakmıyorlar. Tatil dönüşünde ise yine ilk hafta yoğun oluyor veya  rehavet oluyor. Bankaya gittiklerinde şirketin parasının çekildiğini ve başkasının genel müdür ve/veya şirket sahibi olduğunu öğreniyorlar. Konunun çözülmesi mahkeme ile mümkün ama hem para ve mülk kaybı yaşayacaksınız hem de işiniz en az 3 ay kilitlenmiş olacak."

Bu ve benzer dolandırıcılık olaylarının son dönemde arttığına dikkat çekiliyor.

16.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi