Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus istihbaratçı: "Büyükelçi koruması silah taşıyamaz, Türk polisi önlem almalıydı"

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikastte yaşanan güvenlik zafiyeti tartışmalarıyla ilgili Rusya’dan da yorum geldi. FSB emekli generali, Rusya Dış Politika ve Güvenlik Politikası Konseyi üyesi Aleksandr Mihaylov, Moskovski Komsomolets gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

Cinayetin işlendiği sergi açılışında güvenliğin Türk polisi tarafından sağlanması gerektiğini belirten Rus istihbaratçı, “Türkiye’nin gerekli önlemleri almadığı görülüyor” dedi.

Rus Büyükelçinin kendi koruması olduğunu, ancak elçilik çalışanlarının silah taşıma hakları bulunmadığını belirten Mihaylov, “Bu nedenle büyükelçileri kendi imkanlarımızla korumamız çok zor. Büyükelçilerimiz her zaman çok hassas konumdalar ve onlar için hep endişeleniyorum” diye konuştu.

Rus general ayrıca, “Bu durumla Türklerin başa çıkacağını düşünüyorum. Bu çatışma onların yararına değil. Nasıl hareket edeceklerini göreceğiz. İlişkilerimizin, henüz istikrara kavuşmasa da, olumlu bir seviyeye geldiğini düşünüyordum” ifadelerinde bulundu.

20.12.2016

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi