Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

"Türkiye, Rusya'dan gaz ödemelerini kısmen 2024'e ertelemesini istedi"

Bloomberg, ekonomik sıkıntılar nedeniyle, Ankara'nın Rusya'dan doğal gaz ödemelerinin 2024'e kadar kısmen ertelenmesini istediğini yazdı.

İsmi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan Bloomberg haberinde, BOTAŞ'ın, Rusya'dan ödemelerinin bir kısmının 2024'e ertelenmesini talep ettiğini belirtildi.

Ajansın bilgi aldığı kaynakların, bu görüşmeler sonucunda anlaşmaya varılıp varılmayacağının ise henüz net olmadığını aktardığı bildirildi.

RİA ajansı haberi aktarırken, "Basında çıkan haberlere göre, Türkiye'nin enerji ithalatına bağımlılığı, lira ve bütçe üzerindeki baskıyı artırdı. Böylece Türk lirası yılbaşından bu yana dolar karşısında yüzde 28'den fazla değer kaybetti. Bunun Arjantin pesosundan sonra gelişen piyasalar arasında en büyük gösterge olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda, Bloomberg'e göre, Türkiye'nin Ağustos ayındaki ticaret açığı geçen yılın aynı ayına göre iki katından fazla artarak 11,2 milyar dolara ulaştı. Ajans daha önce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rus doğalgazında yüzde 25 indirim isteyeceğini yazmıştı. Daha sonra Moskova ve Ankara, Rusya'nın ülkeye sağladığı gazın yüzde 25'ini ruble olarak ödeyeceği konusunda anlaşmaya vardı" ifadelerine yer vedi.

 
3.10.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi