Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Kırım güzeline 'Ukrayna milliyetçi şarkısı' soruşturması

Kırım'da Rus güvenlik güçleri, bu yıl evli kadınlar arasından düzenlenen Mrs. Kırım güzellik yarışmasında birinci olan Olga Valeyeva hakkında, milliyetçi sözler içeren “Çervona Kalina” adlı Ukraynaca şarkıyı söylediği gerekçesiyle soruşturma başlattı. Daha sonra ajanslar 40 bin ruble para cezası kesilen Velayeva'nın sosyal medyada bir video ile özür dilediğini duyurdu.
 
Valeyeva’nın, evinin balkonunda arkadaşıyla birlikte Ukrayna milliyetçileri arasında popüler olan ve onların simgesi sayılan şarkıyı seslendirdiği görüntünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından güvenlik güçleri harekete geçti.
 
Kırım Güzeli Valeyeva, kısa süre içinde silinmesine rağmen çok sayıda kişi tarafından görüntülenen videoyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, şarkının siyasi içeriğini bilmediğini öne sürdü.
 
Simferopol polisi, görüntülerle ilgili “yasalar çerçevesinde karar verileceğini” açıkladı.
 
Kırım’ın Bahçesaray şehrinde bir düğünde Ukrayna şarkısı “Çervona Kalina”yı çalan DJ ile şarkıyı söyleyen beş kişiye de hapis ve para cezası verilmişti. 
 
3.10.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi