Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Sperm donduruyorlar: "Ya tek parça dönemezsem..."

Kısmi seferberliğin ilanından sonra spermlerini dondurmak için başvuruda bulunan Rus erkeklerinin sayısı 3 katına çıktı. Bolşoy Gorod dergisi, sperm dondurma hizmeti alanların genellikle kanser gibi ağır hastalıklar geçirenler olduğunu, ancak şimdi bunlara seferberliğe giden erkeklerin de katıldığını yazıyor.
 
Dergiye konuşan Reprobank adlı sperm bankasının temsilcisi Avtandil Çogovadze, daha önce ayda en az fazla 20 kişinin kendilerine başvuruda bulunduğunu, seferberlikten sonra ise merkezlerine günde en az 10 kişinin geldiğini söyledi.
 
RUDN Üroloji Kürüsüsü baş hekimi İgor Vinogradov'un paylaştığı istatistkler de benzer bir tabloya işaret ediyor.
 
Çogovadze, genç erkeklerin seferberliğin getirdiği ölüm ve yaralanma gibi risklerin farkında olduğunu, bu nedenle her ihtimale karşı spermlerini dondurmak istediğini söyledi. Çogovadze sperm donduran kişilerin eşlerinin bu spermleri kullanabilmeleri için muhakkak noterden vekalet almaları gerektiğini de sözlerine ilave ediyor.
 
1.10.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi