Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova-Kazan otoyolu: Ne olacak?

Rusya’da uzun süredir sonuçlanmayı bekleyen  M12 Moskova-Kazan-Yekaterinburg otoyolu projesi yine gündemde. Projenin tamamlanmasının ekonomik kalkınmaya önemli katkı sağlayacağı hesaplanıyor.
 
Moskova, Vladimir, Nijniy Novgorod, Çuvaşistan ve Tataristan arasında hızlı otomobil ulaşımını sağlayacak otoyolun 2024 yılında tamamlanması bekleniyor.
 
Otoyolun Moskova-Vladimir hattı bu yıl hizmete girerken, Yekaterinburg ile bağlantıyı sağlayacak bölümünün de birkaç ay içinde inşasına başlanması planlanıyor.
 
Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, projenin inşaatının 80 bin yeni istihdam sağlayacağını, Kazan-Moskova hattında bugün 15 bin kişinin ve 6 bin iş makinesinin faaliyet gösterdiğini aktardı.
 
Rusya ayağı 8 bin 500 kilometre olacak otoyol, M-11 Neva, TsKAD, M-3 Ukrayna, M-1 Belarus ve M-4 Don otoyollarıyla da bağlantıyı sağlayacak.
 
Lenta.ru'nın haberine göre, bölgeler arasında otomobil ulaşımını hızlandıracak otoyolun ülkenin makroekonomisine katkısının ise 2,4 trilyon ruble olacağı hesaplanıyor. 
 
Otoyolun ayrıca, Moskova ilinde 2,5 milyon insan için ulaşım kolaylığı sağlayacağı belirtiliyor. 
 
2.10.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi