Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskovalı 'yabancılara' sinir oluyor!

Moskovalılar, başkentin yerlisi olmayan, özellikle taşradan gelen  kişilerin en çok hangi davranışlarından rahatsız oluyor?  Moslenta sitesi, halk bilimci Nikita Petrov’un bu konudaki görüşlerine başvurdu.
 
Petrov'a göre Moskovalılar, "başkentin kültürel kodunun adı konulmayan kurallarının ihlal edilmesinden" oldukça rahatsız.
 
Akademisyen, “Örneğin, başkent sakinleri için temel nitelikte olan şeyleri bir misafire birkaç kez açıklamaları gerekmesinden rahatsız olurlar. Bunların bilinmesini isterler. Bunlara yabancı olunmasından ve ihlalinden duyurlan sinir bozuklukları, yüz ifadeleri, jestler, tonlamalardan iyi anlaşılır” değerlendirmesini yaptı.
 
Ayrıca uzmana göre, Moskovalılar hızlı tempoda yaşamaya alışkın olduklar için ziyaretçilerin yavaşlığını anlamsız ve sinirbozucu buluyor.
 
Petrov, Moskova’ya dışarıdan gelen kişilere "göze batmamaları için başkent sakinlerinin davranışlarını taklit etmeleri" tavsiyesinde bulundu.
 
27.9.2022
 
 
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi