Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Şarkıcı Vera Brejneva için iki ülkede de "kara liste" tehdidi

Ukrayna asıllı ünlü şarkıcı Vera Brejneva’nın, Ukrayna operasyonunu protesto ettikten sonra, yaşadığı Rusya'dan ayrılmasının ardından, bu kez Ukrayna'nın da yaptırımına maruz bırakılması teklif edildi.
 
Vera Brejneva, eşi Konstantin Meladze ile birlikte Ukrayna operasyonunu eleştirerek Rusya’yı terk etmişti. 
 
Bunun üzerine Rusya’da, ünlü çiftin “kara listeye” alınması teklfi edildi.
 
Ünlü Ukraynalı şarkıcı Anastasiya Prihodko katıldığı bir televizyon yayınında, ünlü sanatçılar Brejneva ve Meladze’ye Ukrayna’da verilen tüm ödüllerin iptal edilmesi ve Kiev’deki gayrimenkullerine el konulması çağrısı yaptı. 
 
Prihodko ayrıca, Ukrayna’yı destekleyen sanatçılar için, Vera Brejneva, Konstantin ve Valeriy Meladze, Svetlana Loboda ve Ani Lorak’ın da dahil edileceği bir “kara liste” oluşturulmasını teklif etti. 
 
Prihodko, Rusya'yı eleştirmesine rağmen Brejneva'ya Ukrayna'da yaptırım uygulanmasını istemesine gerekçe olarak, "2014'te Rusya'nın Kırım'ı lhakına ses çıkarmamasını" gösterdi.
 
Brejneva’nın kayınbiraderi olan ünlü sanatçı Valeriy Meladze de Ukrayna operasyonu nedeniyle Moskova’yı açıkça eleştirmiş ve Rusya’daki birçok hayranının tepkisini çekmişti.
 
16.8.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi