Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'nın e-ticaret platformu Ozon'dan Türkiye çıkarması

Uluslararası satıcılarla çalışmak ve Türkiye’deki planlarını geliştirmek amacıyla Rusya’nın en büyük e-ticaret platformu Ozon, Türk perakende şirketleriyle buluştu. Ozon Türkiye Direktörü olarak ekibe katılacağı açıklanan Hazal Maraş “Amacımız Türk satıcılarımızın dış ticaret hacmini artırmak ve Rus müşterilerimizin taleplerini karşılamak” dedi.
 
Sputnik'ten Burcu Okutan'ın haberine göre, Rusya’nın en büyük e-ticaret platformu olan Ozon, uluslararası satıcılarla çalışmak ve Türkiye’deki planlarını geliştirmek için Ozon’un bir parçası olan Ozon Global’i tanıtmak amacıyla ilk e-ticaret konferansını düzenledi. Tekstilden ayakkabıya, mobilyadan elektronik üreticilerine 300’den fazla çeşitli Türk perakende şirketlerinin katıldığı etkinlikte daha önce Hepsiburada/Hepsiglobal Türkiye'de Satıcı Edinme lideri olan Hazal Maraş'ın Ozon Türkiye Direktörü olarak ekibe katılacağı açıklandı.
 
Etkinlikte konuşan Maraş “Ülkemizde sonbaharda yoğun biçimde operasyonlarına başlayacağımız Ozon E-Ticaret Platformu ile Türk üretici ve perakendecilerimiz ile Rusya’daki bu büyük pazaryeri arasındaki işbirliğimiz için son derece heyecanlıyım. Bu platformda amacımız hem Türk satıcılarımızın dış ticaret hacmini artırmak, hem de Rus pazarındaki müşterilerimizin taleplerini karşılayarak yüksek bir satış hacmi yaratmaktır. Siyasal ve piyasadaki koşullar sebebiyle Rusya’daki müşterilerin tüketim alışkanlıklarının etkilendiği bir zamanda olduğumuz hepimiz için aşikar. Burada o tüketicilere de aradıkları ürünleri bulmak, ürünlerin çeşidini artırmak, daha kolay ve sağlıklı bir alışveriş deneyimi sunmak, bizim 2 ana amacımız. Bunları yaparken Türk satıcılar da döviz kazanacak” ifadelerini kullandı ve ekledi:
 
Ozon Global, 45 ülkeden 10 binden fazla satıcıyla Rusya'nın her yerinde milyonlarca müşteriyi birbirine bağlıyor
 
11.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi