Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Denizbank Moscow’un notuna onay

Moskova merkezli finansal reyting ajansı Acra, Denizbank Moscow’un kredi notunu A- olarak teyit etti. Raporda, "Banka'nın yeterli iş profili, güçlü sermaye yeterliliği, tatmin edici risk profili ve yeterli fonlama ve likidite pozisyonundan kaynaklanan oldukça yüksek bağımsız kredi değerliliği taşıdığı” vurgulandı. 
 
1 Şubat 2022 itibarıyla Rusya pazarında özkaynak açısından 101. sırada yer alan Denizbank Moscow’un Rusya ile Türkiye arasında ihracat ve ithalat faaliyetlerinde bulunan şirketlere ve çoğu müşterisi olan Rusya'da faaliyet gösteren Türk kuruluşlarına kredi ve proje finansmanı, garantiler ve akreditifler, nakit ve takas hizmetleri dahil kapsamlı hizmetler sunduğu belirtildi.
 
Bu arada Rus basını, Denizbank Moscow’un ortaklık yapısındaki değişikliği de hatırlattı. Buna göre,  Nisan 2022'ye kadar Rusya'daki iştirakin % 51 hissesi Avusturya merkezli Denizbank AG'ye, % 49'u da Denizbank A.Ş.'ye (Türkiye) ait iken, artık  Denizbank A.Ş. % 51 ve Denizbank AG ise % 49 pay sahibi. 2019 ortasına kadar Türk Denizbank Rus Sberbank’a aitken, bu tarihte Emirates NBD'ye satılmıştı.
 
8.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi