Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova'da Türk sineması rüzgarı

Moskova'daki Türkiye Büyükelçiliği, Moskova Yunus Emre Enstitüsü ve Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) iş birliği ile 23 ve 24 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenen Açık Hava Nostaljik Türk Sineması Günleri etkinliği büyük ilgi gördü.
 
Moskova Yunus Emre Enstitüsü bahçesinde yazlık sinema ortamında gösterilen filmlerin içeriğine ait bir de fotoğraf sergisi düzenlendi.
 
 
Etkinliğin açılış konuşmalarını T.C. Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Moskova Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Ferhat Tamkoç ve Rus-Türk İş Adamları Birliği Başkanı Sabahattin Yavuz gerçekleştirdi.
 
1. gün  yönetmen Ömer Faruk Sorak’tan "Aşk Tesadüfleri Sever" adlı filmin gösterildiği etkinliğe katılan misafirlerie Kahramanmaraş dondurması, simit, patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. 2. gün ise Cengiz Aytmatov’un unutulmaz eserinden Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğiyle Türk sinemasının klasikleri arasında yer alan "Selvi Boylum Al Yazmalım" izleyiciyle buluşturuldu.
 
25.7.2022

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi