Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Her 10 kişiden yalnızca 1'i orta sınıf

Rusya'da orta sınıfa mensup nüfusun en büyük olduğu şehirler açıklandı. Ria'nın araştırmasında ilk üç sıra Yamalo-Nenets, Magadan ve Çukotka'ya ait. Bu üç federal bölgenin doğal kaynak zengini olmalarının yanı sıra ortalama maaş endesklerinde de ilk sıralarda yer alan bölgeler olması dikkat çekti.
 
İlk sıradaki Yamalo-Nenets'te orta sınıfın toplam nüfusa oranı yüzde 46,6 olarak hesaplandı. Sekizinci sırada yer alan başkent Moskova'da ise bu oran yüzde 24,4. Onuncu sıradaki St. Petersburg'da yüzde 21,2.
 
Rusya ortalaması ise yüzde 11,5.
 
Listenin son sıraları da yine ortalama maaş endeksleriyle örtüşüyor. Buna göre, ülke genelinde orta sınıfın en zayıf olduğu bölgeler Çeçenistan, İnguşetya ve Kabardey-Balkarya. Son sıradaki Çeçenistan'da ailelerin yalnızca yüzde 1,5'i orta sınıfa mensup.
 
Araştırmanın yazarları çalışma sırasında gelir, mülkiyet, eğitim, profesyonel becerlier, tüketim alışkanlıkları ve sosyal aktiviteler gibi kriterleri dikkate aldıklarını belirtiyor.
 
26.7.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi