Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Erdoğan'ın hem yönetmen, hem baş rolde olduğu..."

“Türkiye’nin NATO’dan çıkacağını söylemek yalnızca erken değil, aynı zamanda mantıksız olur.” Bu yorum Rus politolog Andrey Koşkin’e ait.
 
Plehanov Rusya Ekonomik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Sosyoloji Bölüm Başkaknı Koşkin, Baltnews.com ile söyleşisinde Türkiye’nin NATO üyeliğini değerlendirdi.
 
Türkiye’nin NATO’ya, NATO’nun da Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu belirten Rus uzman, Ankara’nın dış politikada bağımsız hareket etme arzusu olduğunu, ancak Türkiye'nin NATO'dan ayrılacağını söylemenin sadece erken bir yorum değil, aynı zamanda mantıksız olduğunu ifade etti.
 
Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine karşı oy kullanacağı yönünde sansasyon yaratıldığı değerlendirmesini yapan Koşkin, “Hem yönetmen, hem de baş rol oyuncusunun lideriniz (Erdoğan) olduğu böyle bir tiyatro oyunu uluslararası sahnede çok değerli” yorumunda bulundu.
 
Türkiye’nin uzun yıllar boyunca NATO’da kalmaya devam edeceğini öngören Rus politolog, Türkiye’nin NATO’dan çıkmasının, Yunanistan ile olan sorunların da çözümünü zorlaştıracağını söyledi. 
 
Koşkin, NATO’nun Türkiye’deki üslerinde B61-12 nükleer bombalarının bulunduğuna da dikkat çekti.
 
23.6.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi