Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Lavrov: "Bize karşı hibrit savaşın sonuçlarını herkes hissedecek"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri ve Savunma Politikaları Konseyi’nde yaptığı konuşmada, Batı'nın Rusya'ya karşı yürüttüğü hibrit savaşın sonuçlarını tüm dünyanın hissedeceğini söyledi.
 
Lavrov, “Kolektif Batı bize karşı kapsamlı bir hibrit savaş ilan etti ve tüm bunların ne kadar süreceğini tahmin etmek zor, ancak sonuçlarını istisnasız olarak herkesin hissedeceği açık” dedi.
ABD ve Avrupalı politikacıların Rusya'yı tecrit etmeye yönelik tüm girişimlerinin başarısızlığa mahkum olduğuna vurgu yapan Lavrov, bunun birçok uzman tarafından da dile getirildiğine dikkat çekti.
Lavrov, Batı'nın Rusya'nın itibarını sarsmaya yönelik politikasını ‘yağmacı’ olarak nitelendirerek, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların Moskova’yı eski ‘altın milyar’ dışındaki ülkelere daha da yaklaştırdığını ve bunun karşılıklı olan kaçınılmaz bir süreç olduğunu kaydetti.
 
Lavrov ayrıca, AB’nin bağımsızlığını tamamen kaybetmek üzere olduğunu ve Avrupalıların yaşam kalitesini ABD’nin çıkarlarlarına feda ettiğini vurguladı.
 
Lavrov, Rusya’nın Doğu ülkeleriyle yakınlaşmasının kaçınılmaz olduğuna vurgu yaparak, “Rusya ve Çin ilişkileri tarihindeki en iyi dönemi yaşıyor, Hindistan ile imtiyazlı stratejik ortaklık derinleşiyor, Cezayir, Mısır ile stratejik ortaklık ve Basra Körfezi ülkeleriyle ilişkiler yeni bir seviyeye ulaşıyor" dedi.
 
Aynı şeyin Güneydoğu Asya Uluslar Birliği, Asya-Pasifik bölgesindeki diğer ülkeler, Orta Doğu, Asya, Afrika, Latin Amerika için de geçerli olduğunu belirten Lavrov, “Mevcut kritik aşamada, Rusya ve diğer ülkelerin dünya düzeninin gelecekteki mimarisindeki yerinin belirlendiğinin farkındayız” diye konuştu. (Sputnik)
 
14.5.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi