Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Telmanov'un 'VIP düğün salonu' Usmanov'a

Zenginler dünyasında hızlı iniş çıkışların yaşandığı Rusya'da, sembolik de olsa bir "mülk değişimi" daha gerçekleşti: Özbek asıllı Rus milyarder Alişer Usmanov'un şirketi, Moskova'nın gözde dinlence semti Vorobyovı Gorı'daki iki katlı "Safisa" konağını satın aldı. Konak zengin iş insanlarının çocuklarının düğünlerine ev sahipliği yapmasıyla meşhur.
 
Konak 2015'e kadar Çerkizov Pazarı'nın sahibi Telman İsmailov'a aitti.  İflas eden, Rusya'yı terk eden, cinayet suçlamasıyla ve "kırmızı bültenle" aranan İsmailov, Karadağ'a sığınmış ve siyasi iltica başvurusunda bulunmuştu.
 
Rus haber ajanslarını kaynak gösteren Forbes dergisi, konağın mülkiyetinin kısa bir süre önce Usmanov'a ait Metalloinverst şirketine geçtiğini yazdı.
 
2005'te inşa edilen iki katlı yapı 4 bin m2 alana sahip. Aynı anda 600 kişiyi ağırlayabilen konağın içinin oldukça lüks döşendiğini ve bazı yönlerden St. Petersburg'daki Ermitaj'ı andırdığı bildiriliyor. VIP düğünlerinin, oligark yaş günlerinin ve büyük şirket partilerinin vazgeçilmez mekanı olan konakta Jenifer Lopez'den Alla Pugaçova'ya pek çok ünlü  sahne almıştı.  
 
Konağın bir gecelik kirası en düşük 40 milyon ruble civarındaydı.  Medyada, binanın icradan 30 milyon dolara satıldığı haberleri yer aldı. 
 
 
 
28.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi