Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da maske takma kavgası: 2 ölü

Moskova'da bir devlet dairesinde maske takma kavgası kanlı bitti. Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, şehrin güneydoğusundaki Ryazanskiy Çok Amaçlı Halk Merkezi'nde kimliği belirsiz bir kişi tarafından ateş açıldığını ve olay sonucunda 2 kişinin öldüğünü, 3 kişinin yaralandığını duyurdu.
 
Twitter hesabından açıklama yapan Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, "Ryazanskiy Çok Amaçlı Halk Merkezi'nde bir trajedi yaşandı. Kimliği belirsiz bir kişinin ateş açması sonucu 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Katil yakalandı" dedi.
 
Yaralananlardan birinin 10 yaşındaki bir kız çocuğu olduğu bildirildi.
 
Doktorların yaralılar için elinde geleni yaptığını kaydeden Sobyanin, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.
 
Sputnik'in haberne göre, Rusya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İrina Volk, ateşi açan kişinin 45 yaşındaki bir Moskovalı olduğunu (fotoğrafta) belirtti.
 
İzvestiya gazetesi, saldırganın adının Sergey Glazov olduğunu duyurdu.
 
Öte yandan K. Pravda'nın haberine göre, saldırganın binada maske takması istenince çıkan tartışma sonucu ateş açığını duyurdu.
 
Habere göre,  maske takmayı reddeden şahıs, güvenlik görevlisi tarafından dışarı çıkarılmak istenince siahını çekerek ateş etti.
 
Saldırgan gözaltına alındı.
 
7.12.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi