Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin Abbas'ı ağırladı

Soçi'de Filistin Devlet Başkanı Abbas'la bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Putin, Filistin sorununun bölgedeki tüm sakinlerin çıkarları gözetilerek çözülmesi gerektiğini söyledi.
 
Rusya lideri Vladimir Putin, Soçi'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüştü.
 
Putin, "Rusya'nın Filistin konusundaki, Filistin sorunun çözümüyle ilgili tutumunda bir değişiklik olmadı. Filistin sorunu, daha önce BM Güvenlik Konseyi düzeyinde, BM düzeyinde alınan kararlara uygun olarak, bu bölgede yaşayan tüm insanların çıkarlarını gözeten adil bir zeminde çözülmeli" dedi.
 
Soruna iki bağımsız devlete dayalı bir çözüm bulunması gerektiğini ve ne kadar zor olursa olsun bu yöndeki çalışmaların devam edeceğini kaydeden Putin, Abbas'la şu an yaşanan gelişmeler ve mevcut durum hakkında görüş alışverişi yaparak ilerleme kaydetmek için yapılması gerekenler üzerine düşüneceklerini belirtti.
 
Rusya ile Filistin arasındaki ticaret hacminin 2020'de tüm zorluklara rağmen yüzde 30'dan fazla arttığına dikkat çeken Putin, Kovid-19 pandemisi nedeniyle sekteye uğrayan Rusya-Filistin hükümetlerarası komisyonu çalışmalarını yeniden başlatmayı önerdi.
 
Abbas da, davet için Putin'e teşekkür ederek "Dost Rusya'yı ziyaret etmekten çok mutluyum. Ülkenizin Filistin halkına yönelik tutumunu çok değerli buluyoruz" dedi. (Sputnik)
 
23.11.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi