Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Patrik: "Özgür dünyanın lideriyiz"

Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill cumartesi günü 75. doğum gününü kutlarken, Başkan Putin tarafından devlet madalyası ile ödüllendirdi. 1 derecede Aziz Andrey nişanı, Patrik Kirill'e "manevi ve kültürel geleneklerin korunması ve geliştirilmesindeki üstün hizmetler, halklar arasındaki dostluğu, barışı koruma ve güçlendirme yolundaki aktif çalışmaları” nedeniyle verildi.
 
Yaş gününde Rusya 1. federal TV kanalına demeç verem Patrik, Rusya’nın modern dünyadaki yeri hakkındaki düşüncelerini paylaştı.
 
Kirill, "Rusya özgür dünyanın lideridir. Biz gerçekten de özgür bir ülkeyiz. Bu bir gerçektir. Benim bu sözlerime farklı kesimlerden tepkilerin ne olacağını tahmin edebilirsiniz, ama Rusya bugün gerçekten özgür dünyanın lideri olduğunu kanıtlayabilir” dedi.
 
Patrik Kirill’e göre, modern Rusya akut sorunlardan arınmış olarak kendi yolunda ilerliyor ve bu konuda başkalarına örnek olabillecek düzeyde.
 
Kirill, “Şu anda birçok sorunumuz olmasına rağmen bu sorunlar çözülebilir. Artık toplumsal çıkarların çatışacağı ve derin, uzlaşmaz çelişkilerin ortaya çıkacağı vahim bir konu yok. Bunun Tanrı'nın bir lütfu olduğuna inanıyorum. Mevcut fikir ayrılıkları, eğer insan yaşamının, devlet yaşamının, manevi yaşamın temellerini yok etmeyen normal bir fikir farklılığı ise, yeni fikirlere, yeni projelere zemin hazırlayacak yaratıcı bir fikir çatışmasının temelini oluşturur” diye konuştu.
 
Fotoğraf: Arşiv
 
20.11.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi