Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Koronavirüsten ölüme ilk yüklü tazminat

Rusya'nın Astrahan Vilayeti'nde bir kadın, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eşine gerekli tıbbi müdahalenin yapılmadığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. Basının bildirdiğine göre mahkeme kadına 1 milyon ruble (140 bin TL) tazminat ödenmesine hükmetti.
 
3 Haziran 2020 tarihinde Ahtubinsk şehrinde gerçekleşen olayda, 60 yaşındaki adamın göğüs ağrısı ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurduğu öğrenildi. Avukatlar adamın koronavirüs temaslısı olduğunu belirtmesine rağmen kendisine test yapılmadığını ve soğuk algınlığı teşhisiyle evine gönderildiğini aktarıyor.
 
Evde durumu ağırlaşan adamın bir kere daha hastaneye başvurduğu, fakat yine geri çevrildiği ve ancak 19 Haziran günü üçüncü başvuru sonrası hastaneye yatışının yapıldığı öğrenildi. Hastaya ilk koronavirüs testi ise bu tarihten üç gün sonra yapılmış ve hasta yine aynı gün hayatını kaybetmiş.
 
Hastanın eşini temsil eden avukat Sergey Bronitski, bugüne dek mahkemelerin benzer durumlarda 50 bin rubleden fazla tazminata hükmetmediğine dikkat çekerek kararın emsal teşkil edeceğini belirtiyor.
 
26.10.2021

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi