Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

'Efsaneler' maçı: Rusya Türkiye'yi yendi

VİDEO// UEFA himayesinde 2009’dan beri her yıl düzenlenen Efsaneler Kupası futbol turnuvasında, bir dönem dünya futboluna damga vuran emektar isimler “halı saha maçı”nda ter döktü. Bu kez Moskova’da düzenlenen turnuvada Türk futbolunun pek çok ünlü ismi de sahadaydı. Kupayı, Dünya Karması’nın finalde yenen Rusya kazanırken Türkiye dördüncü oldu.
 
Türkiye’nin Rusya’ya 6-4 yenildiği maçta Viktor Onepko ile Mehmet Aurelio arasındaki sert tartışmanın kavgaya dönüşmesi son anda güçlükle önlendi.
 
 

 
Moskova’da Megasport  spor kompleksinde iki ayrı grupta sekiz takım karşılaştı. Cuma günü B Grubu’nda Türkiye ilk maçında Rusya’ya 6-4 yenildikten sonra Almanya ile 6-6 berabere kaldı.
 
 
Türk takımında Fevzi Elmas, Sabri Sarıoğlu, Hakan Ünsal, Tuncay Şanlı, Hasan Kabze, Ayhan Akman, Mehmet Aurelio, Bülent Akın, Ali Güneş oynadı.
 

 

Bu sonuçla grubunda ikinci olan Türkiye, üçüncülük maçında İspanya'ya 4-3 yenildi.
 
 
Rusya ise Almanya’yı da 10-4 yendikten sonra finalde Dünya Karması’nı13-4 mağlup edip kupayı kazandı.
 

Turnuvaya katılan yıldızlar arasında Viktor Onopko, Sergey Ignaşeviç, Dmitri Aleniçev, Albert Riera, Javier Saviola, David Trezeguet, Pierre Van Hooijdonk da vardı.
 
Maçlar 6 kişilik takımlarla 20’şer dakikalık iki devre olarak oynandı. 
 
12/9/2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi