Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Moskova'da kare kod rejimi iptal

19 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Moskova'da restoran ve kafelere giriş için kare kod gösterilmesi uygulamasına son verildi. Moskova Belediye Başkanı Sobyanin aşı kampanyasında mesafe aldıklarını, dolayısıyla kare kod mecburiyetinin ömrünü tamamladığını söylemişti.
 
Moskova Belediyesi kare kod uygulamasına 28 Haziran günü başlamıştı.

Ayrıca 19 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Moskova'da kafe ve restoranların gece çalışmasına izin verilecek. 
 
Koronavirüs tedbirlerine uyan yemek işletmeleri için 23:00 ile 06:00 saatleri arasındaki çalışma yasağının kaldırılacağı açıklandı.
 
Moskova'daki tedbirlerin uygulanmasına bağlı olarak, gece kulüplerinde ve barlarda eğlence etkinlikleri düzenlemesine ve ayrıca çocuk oyun odalarının açılmasına da izin verildi.

170 restoran kapandı

Bu arada Moskova'da kafe ve restoranlara giriş için kare kod gösterilmesi uygulamasının yürürlükte olduğu son 3 hafta 170 restoran kepenk kapattı. Şehrin küçük ve orta ölçekli işletmelerden sorumlu ombudsmanı Anastasiya Tatulova, işletmelerin ikinci bir kapanmayı kaldıracak durumda olmadığını söyledi.
 
Tatulova, işletmelere yardım için bütçeden para bulunabileceğine de inanmadığını dile getiriyor. Kare kod uygulamasının sektör için kapanmaya denk olduğuna dikkat çeken ombudsman, pes eden işletme sayısının her geçen gün daha da artacağı uyarısında bulunuyor.
 
Konuyu haberleştiren Moskviçmag dergisi, JLL verilerine işaret ederek 2020'nin tamanına kapanan restoran sayısının 208 olduğunu hatırlatıyor.
 
 
16.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi