Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Apple Watch'dan dondurmaya...

Rusya halkı aşı olmakta isteksiz. Ülke genelinde aşılanma oranı yüzde 15'in altında. Yöneticilerse çareyi teşviklerde buldu. Peki koronavirüs aşısı yaptıranlara ülkede ne gibi teşvikler, hediyeler veriliyor? İşet Russia Beyond'un derlemesiyle en dikkat çekici teşvikler.
 
* Moskova'daki GUM alışveriş merkezinde aşı olanlara alışveriş merkeziyle özdeşleşmiş dondurmalardan veriliyordu. Ancak dondurma yetersiz gelmiş olacak ki, şimdilerde 60 yaş üstüne eczanelerde kullanılmak üzere 1000 rublelik indirim kuponu dağıtılmaya başlandı. 18 yaşından büyüklere ise Renault marka otomobil kazanmak için çekiliş bileti veriliyor.
 
* Moskova dışına çıkıldığında ise ödül büyüyor. Bir bölge ilk doz aşı olanlara yine çekilişle 75 m2'lik daire kazanma şansı sunuyor.
 
* Moskova merkezli spor salonu zinciri OrangeFitness aşı olan çalışanlara Apple Watch teklif ediyor. Azbuka Vkusa gıda market zinciri ise bir günlük ücretli izin.
 
* Otomobil üreticisi AvotVAZ'ın çalışanlara teklifi ise 1500 ruble (20 dolar).
 
* Devlete bağlı medya kuruluşu Russia Today de 10 Temmuzdan önce aşı olmaları için çalışanlara 57 bin 500 ruble (770 dolar) ödemiş.
 
* Habarovsk Vilayeti'nde aşı olanların büyük ödülü ise bir karton yumurta.
 
16.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi