Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Aşıdan sonra seks yapılır mı?

Rusya şehirlerinden Saratov'da  Vilayet Sağlık Bakan Yardımcısı Denis Grayfer'in "Aşıdan sonra seks yapmaktan kaçının!" şeklindeki açıklaması farklı tepkilere neden oldu. Grayfer, "Seks çok enerji gerektiren bir etkinlik, bu yüzden henüz aşı olmuş kimselerin böyle bir yükün altına girmesini tavsiye etmiyoruz," şeklinde konuşmuştu.
 
Daha önce Rospotrebnadzor yetkilileri de aşıyı takip eden birkaç günde spor yapmaktan ve alkol tüketmekten uzak durulmasını tavsiye etmişti.
 
Ancak doktorlar arasında farklı görüşte olanlar da mevcut. Business FM'e konuşan Primorski Krayı Virüs Araştırmaları Laboratuvarı yöneticisi Mihail Şelkanov, sıcak geçen yaz mevsimi nedeniyle vücudu aşırı yoran etkinliklerden kaçınmanın anlamlı olabileceğini, ancak aşıyla fiziksel yükün azaltılması arasında doğrudan bir ilişki bulunmadığını söyledi.
 
Şelkanov'a göre, Saratov Sağlık Bakanlığı yetkilisinin tavsiyesi iyi niyetli bir tavsiye niteliğinde. Ancak bu tavsiyenin ardında herhangi bir bilimsel çalışma ya da araştırma bulunmuyor.
 
Şelkanov alkol konusundaki tavsiye için de benzer şeyler söylüyor. Yüksek miktarlarda alkol tüketmek bağışıklık sistemini baskılayan bir unsur. Ancak makul ölçülerde içki içmenin aşının etkisini azalttığına dair bir kanıt yok.
 
10.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi