Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus heyetten Antalya'da sürpriz teftiş: "Önerilen otele gitmediler"

21 Haziran'da  sona erecek Türkiye charter yasağının kaderini belirleyecek olan Rus resmi heyetinin, Antalya programına "baskın otel denetimi" ile başladığı iddia edildi.  Heyetin, koronavirüs önlemlerini yerinde görmek için kendilerine önerilen otele gitneyip programı değiştirdikleri belirtildi. 

Antalya Kent Konseyi Turizm Grup Başkanı Recep Yavuz'un kendi bloğunda kaleme aldığı yazıya göre heyet, otellere hareket edeceği otobüse doğru giderken, daha önceden belirlenmiş olan otel programını değiştirdi ve kendi belirledikleri otellere doğru Side’ye gideceklerini belirttiler.

Yavuz, bu sürprizin Türk heyeti tarafından ‘hay hay’ diyerek karşılandığını belirterek, ''Zira abdestimizden şüphemiz yok ve biz bu tedbirleri 1,5 yıldır eksiksiz uyguluyoruz ve bunları Ruslar gelip bizi denetlesin diye de yapmadık.'' dedi.

Turizmgunlugu.com'un aktardığına göre, Rusya’nın Türkiye'deki sağlık koşullarını incelemek üzere gönderdiği ve 5 profesör ile 4 devlet görevlisinin eşlik edeceği heyetin önümüzdeki iki gün boyunca Antalya'da havalimanı, otel, hastane gibi yerlerde alınan tedbirleri inceleyeceğini kaydeden Yavuz şu görüşleri dile getirdi:

''Bu sabah erkenden Antalya Havalimanı'nı incelediler. PCR testi yapılan yerler ve check in, check out alanlarını kontrol ettiler.

Grubun başında iki deneyimli rehber var

Bu arada ben bu değişikliğe konuya verdikleri önem açısından çok olumlu bakıyorum. Demek ki gerçekten nokta atışı yaparak konuyu sağlık açısından irdelemek ve değerlendirmek istiyorlar. Bundan sonra da sürprizler olabilir, hiç sorun değil, zira grubun başında bütün bunlara çözüm üretecek Kemal Altay ve Seyfettin Murat gibi iki deneyimli Profesyonel Rehber var ve gereğini organizasyon ekibi ile konuşarak yapacaklardır. Emin olun bunu İspanya’da, Yunanistan’da yapmaya kalksalardı ‘kusura bakmayın, belirlenmiş planın dışına çıkamayız’ diye olumsuz cevap alırlardı. Belki de bizi diğer ülkelerden ayıran en önemli özellik bu…

Ekibe sağlık bakalığından yetkililer, TGA ve Kültür Turizm Bakanlığı temsilcileri ile Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara Hoca eşlik ediyor. Konu tıbbi olunca, aldığımız tedbirleri ve yaptığımız uygulamaları anlatmak Ateş Hoca’ya düşüyor. O da bu konuda 1,5 senedir çeşit çeşit her soruya maruz ve mantıklı bir açıklama getirmiş birisi olarak eksiksiz bir şekilde Rus heyeti bilgilendirecektir."

Ancak "En önemli 9 turist geldi" başlıklı yazı, Recep Yavuz'un blogundan daha sonra kaldırıldı. Buna rağmen Rus heyetin, kendilerine önerilen oteller yerine kendi seçtikleri sürpriz otellere denetime gittikleri haberi, Türk medyasına atıf yapılarak Rusya'daki bazı haber sitelerinde de yer aldı.

18.6.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?



©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi